Przysłowie mówi, że nie należy oceniać książki po okładce, ale w drukarni Bernardinum wiemy, że to nie do końca prawda. Każdy druk zasługuje na to, by dobrze się prezentować, a także zachowywać odpowiednią trwałość. Dlatego oferujemy liczne usługi introligatorskie. Mogą u nas Państwo skorzystać z bigowania, które polega na celowym zaginaniu materiału, aby odpowiednio się układał. Służymy też falcowaniem (składaniem arkuszy do odpowiedniego formatu) oraz sztancowaniem (wykrawaniem zamierzonego kształtu). Możemy bez trudu wykonać perforacje i otwory w papierze czy tekturze.

Z chęcią zajmiemy się konfekcjonowaniem i pakowaniem, nanoszeniem etykiet, powielaniem logo czy drukowaniem kodów kreskowych. Wszelkie wymienione zabiegi służą utworzeniu takiego produktu, jakiego dokładnie Państwo oczekują.

Oprawianie prac i tomików

Tworzymy różnego rodzaju oprawy, pozwalające scalić i zamknąć drukowane strony w zwartej postaci. Proponujemy więc oprawy zeszytowe, w których główną rolę odgrywają zszywki – w ten sposób powstają katalogi, broszurki, informatory, prospekty. Metoda ta sprawdza się zwłaszcza przy niewielkiej objętości materiałów.

Proponujemy też trwalsze i bardziej wytrzymałe oprawy szyto-klejone, którymi można objąć na przykład tomiki poezji, przewodniki, podręczniki i wszelkie publikacje użytkowe. Rozwiązanie to zapewnia możliwość intensywnego, wielokrotnego użytkowania wydruku, bez obawy rozpadnięcia się na pojedyncze elementy. Można stosować szycie i klejenie do materiałów o dowolnej objętości.

Służymy też oprawami twardymi na potrzeby albumów, prac naukowych, ksiąg pamiątkowych i innych produktów, którym trzeba nadać wyjątkową trwałość i wygodę użytkowania. Oprawę można uszlachetnić, polakierować, wytłoczyć na niej dowolny napis lub emblemat.

Zapraszamy wszystkich Państwa, którzy poszukują wysokiej jakości usług introligatorskich, do drukarni Bernardinum. Oferujemy między innymi profesjonalne oprawianie arkuszy oraz szereg innych czynności związanych z obróbką papieru.

Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych pracowników możemy zagwarantować przeprowadzenie nawet najbardziej wymagających prac introligatorskich w rzetelny sposób, z dotrzymaniem założonych terminów. Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność otrzymania produktu o wysokiej jakości, wyróżniającego się nieprzeciętnym wyglądem i dużą wytrzymałością.

Nasze usługi introligatorskie:

  • bigowanie
  • falcowanie do formatu B1
  • sztancowanie do formatu B1
  • nacinanie
  • perforowanie
  • wiercenie otworów
  • pakowanie i konfekcjonowanie w dowolnych konfiguracjach

Wykonujemy następujące oprawy:

  • zeszytową,
  • miękką klejoną, szytą nićmi
  • twardą

Uszlachetniamy druki poprzez stosowanie folii błyszczącej, matowej, aksamitnej,  lakieru UV, lakieru dyspersyjnego i offsetowego.